Nawigacja
bullet.gif Strona Główna
bullet.gif Informacje o Kyaa!
bullet.gif Prenumerata Kyaa!
bullet.gif Informacje o Kompendium
bullet.gif Forum
bullet.gif Linki
bullet.gif Kategorie Newsów
bullet.gif Sklep manganime
bullet.gif Kontakt
bullet.gif Polityka cookies
Strefa fana
bullet.gif Słowa piosenek
bullet.gif Opowiadania
bullet.gif Openingi i Endingi
Strefa użytkownika
bullet.gif Polityka cookie
Aktualnie online
bullet.gif Gości online: 2

bullet.gif Użytkowników online: 0

bullet.gif Łącznie użytkowników: 1,824
bullet.gif Najnowszy użytkownik: Nicole2003
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.gif Artykuły i recenzje...
bullet.gif Czas rysowania
bullet.gif Najbardziej lubiana ...
bullet.gif Film animowany w sty...
bullet.gif Drug-On
Najciekawsze tematy
bullet.gif Artykuły i recen... [33]
Ankieta
Czy podoba Ci się nasz profil na Facebooku?

Tak
Tak
59% [49 głosów]

Nie
Nie
1% [1 głos]

Nie widziałem go jeszcze.
Nie widziałem go jeszcze.
40% [33 głosów]

Ogółem głosów: 83
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 17/04/2013 15:36

Archiwum ankiet
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czas rysowania
X
Hej!

Chciałbym spytać ile czasu (tak przeciętnie) zajmuje wam narysowanie dwóch lub trzech postaci na jednej kartce.
2 do 3 godzin?
Ale wiecie, nie tak na odwal się, tylko wiecie z sercem i wiarą w siebie.
Żeby rysunek wyglądał jak najlepiej.

Mnie tak od 2 do 3 godzin.

Mam jeden problem. Z wymyśleniem fajnych pozycji dla moich bohaterów.
Nie wiem jak konkretnie coś połączyć.
Muszę myśleć godzinami zanim fajny obrazek pojawi mi się w głowie.
No i wtedy już jest spoko.

A jak wy?

Justa
Ja mam podobnie - tylko najpierw treść, a potem postacie. Łatwiej z fabułą niż o obrazki.

Rysowanie kolorowego rysunku zajmuje mi do 2 godzin.
Strona komiksu (nie kolorowana) - do godziny. Jak mam wenę to mogę narysować jakieś 3 strony.
Rysowniczka komiksów...

Cool
[img]http://s2.manifo.com/usr/4/4926/a5/img/c3abc-arte-tlo3.png[/img] is not a valid Image.

X
nieźle.

Ale tak super? Czy raczej: " Nie chciało mi się lepiej ale też fajnie"?

Głównie jestem w fazie treningu(ale chyba zawsze się czegoś uczymy), jednak niedługo będę zamieszczał swoje prace regularnie.
Jakieś 6 rysunków tygodniowo.

Niestety skończył mi się flamaster za 40zł(W paczce były 4 ale tamte 3 służą do czego innego).
Chcę się wyrobić trenując dziennie wiele godzin aż w końcu będę na tyle dobry by zabłysnąć jako prawdziwy mangaka.

Lilith
Nagato, podejrzewam, że do ćwiczeń wystarczą ci zwykłe flamastry, takie za złotówkę Smile Widziałam świetne prace, robione zupełnie zwykłymi przyborami, a podejrzewam, że trzeba być już naprawdę dobrym, żeby umieć właściwie wykorzystać te super-hiper akcesoria. To tylko ich producenci wmawiają, że prawdziwy mangaka nie może się obejść bez sprzętu kosztującego majątek...
Redaktor i szalona korekta w jednym Pfft

BYNAJMNIEJ nie jest synonimem słowa PRZYNAJMNIEJ!

Justa
Tak... mi wystarczą zwykłe długopisy i kredki. I co prawda rysuję też odpowiednimi do tego akcesoriami, ale większość moich najlepszych prac powstała przy użyciu amatorskiego długopisu. Swoją drogą ja wszystkie długopisy nazywam KRÓTKOPISY. Jaki z tego morał - liczą się chęci i praca, a nie marka pisaka. ^_^

Normalnie mam temat na ... felieton! ^_^
Rysowniczka komiksów...

Cool
[img]http://s2.manifo.com/usr/4/4926/a5/img/c3abc-arte-tlo3.png[/img] is not a valid Image.

X
Ja używam markera i specjalnego cienkopisu.

Markery kupione w markecie a flamastry zamówione w mangaanime.

Magda
Mi zazwyczaj narysowanie jednej postaci zajmuje 30 minut czasami godzinę.
Ja zazwyczaj w swoich pracach używam ołówka.

lilila
Ja czasami potrafie myslec 3 dni nad wszystkim. Mam pomysł a nie wiem jak go przedstawic =_=. Jak juz sie jednak zabiorę za rysowanie to tak od 1 do 2 godzin na 1 postać = 2 na tło. Ogulnie całość zajmuje mi 2 dni.

Nami
Zależy jak duzą mam tą postać narysować, jak bardzo wykończoną i ile ma mieć detalu na ubraniach(wzorki, dodatki i inne duperele).
Jeżeli jest to standardowy rysunek na A5, czy po prostu tabletowy szkic- góra 10-15 min. Jeżeli mam się babrać z cieniowaniem(szczególnie kolorowym) potrafi schodzić do kilku godzin T.T Już nie wspominając o kompletnych artach, które bywa, żę ciupię po --naście h.

Raven
szybki szkic zajmuje mi ok. 15 min. Postać w kolorze (techniką digital painting) to ok 4-5 godzin (powolna jestem xD ), a obrazek z tłem może mi zająć ponad 20 godzin (ostatnio rysowałam kartkę świąteczną, która zajęła mi ok 30 godz O.o )
http://myanimelist.net/animelist/Raven_23

http://ruiwen-art.tumblr.com/

Tamasia
u mnie zależy czy mam w głowie już skończoną postać czy tylko fragment, ale tak mniej więcej to ze 1,5h na jedną postać, chociaż zazwyczaj jest tak, że rysuję kawałek na jakimś wykładzie, przerwa i następnego dna na innym wykładzie kończę...

A tak się spytam, bo pewnie wiecie, szukam jakiegoś tabletu do rysowania, ale kompletnie się na tym nie znam...
możecie coś polecić/doradzić?
Mada, Mada Dane

i1192.photobucket.com/albums/aa330/Petitek_/banner4.png

Raven
Tamasia napisał(a):

u mnie zależy czy mam w głowie już skończoną postać czy tylko fragment, ale tak mniej więcej to ze 1,5h na jedną postać, chociaż zazwyczaj jest tak, że rysuję kawałek na jakimś wykładzie, przerwa i następnego dna na innym wykładzie kończę...

A tak się spytam, bo pewnie wiecie, szukam jakiegoś tabletu do rysowania, ale kompletnie się na tym nie znam...

Jezeli zaczynasz to polecam zwykly tablet wacom ( wacom 2015) . Jezeli myslisz juz bardziej profesjonalnie to zainwestuj w Intuos pro .
http://myanimelist.net/animelist/Raven_23

http://ruiwen-art.tumblr.com/

Milena
Matko bosko, ja kilka dni rysuję :< Co ze mną jest nie tak? cx

Tamasia
Raven napisał(a):

Tamasia napisał(a):
(...)

Jezeli zaczynasz to polecam zwykly tablet wacom ( wacom 2015) . Jezeli myslisz juz bardziej profesjonalnie to zainwestuj w Intuos pro .

Zaczynam i raczej nie będę rysować profesjonalnie, to tylko hobby xD
Jak będę mieć kasę to się rozejrzę, wiem że inni mi jeszcze polecali Bamboo Pad, podobno też dobry dla początkujących.

Milena, nie martw się, założę się, że twoje rysunki są o wiele lepsze niż moje xD Ja rysuje dla zabawy więc nie dba o to czy proporcje są dobre (bardzo często moje postacie mają za duże głowy, ale cóż xD)

Ja ja chcę zrobić jakiś śliczny rysunek to też mi to zporo zajmuje, chociaż zazwyczaj i tak rysuję tylko na wykładach xD
Mada, Mada Dane

i1192.photobucket.com/albums/aa330/Petitek_/banner4.png

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się